Blepharoplastika (operace očních víček) může být dvojí: na horním víčku nebo na dolním očním víčku. Často se kombinuje zákrok na dolním i horním víčku. Oči jsou patrně nějdůležitějším bodem obličeje. Proto vylepšení této oblasti může být velmi efektivní pro celkové zmlazení vzhledu obličeje.

Operace očního víčka (blepharoplastika)

Blepharoplastika

U operace horních víček se nejčastěji řeší nadbytek kůže. U dolních víček jsou
zase nejčastějším problémem tukové váčky pod očima. Na operaci očí se doporučuje jít včas, dokud je kůže kolem očí dostatečně pružná. Pak jsou výsledky nejlepší. Doporučená doba na operaci bývá mezi 40. a 50. rokem věku. Samotná blepharoplastika neřeší prolém mimických vrásek okolo očí; to se zpravidla napraví kožním implantátem. Operace trvá zpravidla 1-2 hodiny a provádí se buď v narkóze nebo v lokální anestezi (místní umrtvení).

[ad name=“ad-intext-banner“]

Hojení, rizika komplikací

Návrat k normální činnost je možný obvykle za 4 dny až týden, otoky a drobné viditelné jizvičky mohou přetrvávat několik týdnů. Někdy může dojít recidivě problémů (opětovnému výhřezu tukových váčků), ale až po relativně dlouhé době. Zpravidla je to zákrok, po němž je minimálně „8 – 10 let pokoj“.

Mezi možné komplikace patří náhlý pokles krevního tlaku, pocit suchého oka, rozestoupení operačních jizev, přetočení víčka, nedovírání víčka (zvláště ve spánku) nebo nadměrná pigmentace jizev.

Cena operace
očních víček

Pokud jde o závažný stav, který omezuje vidění, je možno dosáhnout úhrady ze zdravotního pojištění. V opačném případě je třeba počítat cca 10-12.000 Kč za horní nebo dolní víčka; cenu může navýšit i ostranění váčků pod očima. Mírné úspory lze dosáhnout při současné úpravě horního i dolního víčka v jednom zákroku.


Žádný komentář k příspěvku
„Operace očních víček (blepharoplastika)“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>