Přípravek Wobenzym je prostředek systémové enzymoterapie. Jeho primárním účelem je pomáhat při zánětech, otocích a poruchách imunity. Ovšem rovněž tak pomáhá při hojení ran. Výrobce Wobenzym doporučuje speciálně i na zákroky plastické chirurgie: má pomoci při redukci otoků a hematomů, urychlit hojení a zkrátit tak dobu léčby až o třetinu. U liposukce by navíc měl zlepšit vstřebávání narušené tukové tkáně.

Konrétně je Wobenzym indikován u zákroků:

 • liposukce,
 • modelace a zvětšení prsou,
 • operacích břicha, krku a obličeje – tedy při operacích brady, čela, nosu, obočí, očních víček, rtů a uší.

Dávkování přípravku Wobenzym

WobenzymVýrobce doporučuje před operací denně 15 – 30 tablet, po operaci 15 – 30 tablet denně; tuto dávku je možno později snížit i na 9 tablet denně. V předvečer operace je třeba léčbu přerušit a po operaci ji opět zahájit až v tu dobu, kdy se začáná podávat tuhá strava. Doporučená denní dávka se rozdělí buď do tří nebo do dvou podání během dne. Je třeba zachovat odstup od jídla a dávku vzít nejpozději 30 minut před nebo nejdříve 2 hodiny po jídle!

[ad name=“ad-intext-bigbox“]

Diskuze lékařů ohledně účinku Wobenzymu

Prošel jsem si několik internetových diskusí a on-line odpověden, které se týkaly doporučení Wobenzymu při zákrocích plastické chirurgie. Všichni lékaři v nich Wobenzym doporučovali, ovšem jen jeden z pěti plastických chirurgů doporučil podávání Wobenzymu předem, ostatní doporučovali začít s podáváním až po zákroku – především kvůli riziku vyššího krvácení během zákroku.

Wobenzym vs. Phlogenzym

Z diskuse rovněž vyplynulo, že stejně dobré výsledky může poskytnout i preparát Phlogenzym, který rovněž obsahuje směs enzymů. Při mírně vyšší ceně může být Phlogenzym příjemnější pro pacienta, protože se podává menší počet tablet.

Cena Wobenzymu, akce na Wobenzym

Cena léku Wobenzym se pohybuje v kamenných lékárnách okolo 2800 Kč za balení 800 tablet. Pri objednávkách na Internetu lze ušetřit i 200 až 300 Kč. Je vhodné také sledovat prodejní akce, i zde se dá také ušetřit, to se týká jak on-line lékáren tak i těch kamenných. O menším balení než 800 tablet prakticky nemá cenu uvažovat, většina lékařů doporučeje využívat právě celé balení 800 tablet.

Poznámka

Wobenzym není pouhý doplněk stravy, ale je to regulérní lék (tedy slovy zákona registrovaný léčivý přípravek). To znamená, že se jedná o výrobek s klinicky prokázaným léčebným nebo preventivním účinkem. Komu není rozdíl mezi lékem a doplňkem stravy jasný, tomu
doporučuji přečíst si shrnutí rozdílů na serveru Lékárnička, popř. si prostudovat informace Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).


3 komentářů k příspěvku
„WOBENZYM – na lepší hojení po operaci“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

 1. Petra:

  Před dvěma lety jsem byla na plastické operaci prsou. Jednalo se o zmenšení, poněvadž má velikost byla přílišnou zátěží pro mé záda. Na klinice mi doporučili užívat wobenzym před operací (důležité: týden před přerušit) a 4 měsíce po operaci. Dávky jsem pomalu snižovala a rekonvalescence proběhla bez větších komplikací.

 2. Jan Stanislavski:

  Dobrý den,
  zhruba před rokem jsem byl po úrazu při lyžování na horách. Po následné operaci menisku jsem užíval poměrně vysoké dávky Wobenzymu (cca 3x 10 tablet) a i když polykání takového množství tablet nebylo nijak pohodlné, lékaři mi sdělili, že má léčba měla nečekaně dobrý a hladký průběh.
  Jan.

 3. Překlady textů:

  Zkoušel někdo taky APO Curenzym, jestli funguje podobně jako tenhle Wobenzym?

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>