Jako bezbolestná liposukce se zpravidla označuji neinvazivní typy liposukce, tedy zákroky nechirurgické. Mezi používané metody patří především kavitace (bezbolestná liposukce 3. generace, ultrazvuková liposukce, lipodestrukce) a kryolipolýza (destrukce tukových buněk zmražením).

Kavitace, ultrazvuková liposukce

[ad name=“ad-box200-floatleft“]

Bezbolestná liposukce – kavitace je aplikace fyzikálního procesu, při kterém dochází vlivem ultrazvuku k destrukci tukových buněk a tedy redukci tukové tkáně. Rozbité tukové buňky se z těla odstraní pomocí lymfatického systému. Dosah přístroje je 1,5 až 2 centimetry. Při jedné aplikaci se zpravidla odstraní maximálně 20% tukové tkáně. Sofistikovné přístroje mají utrazvukovou sondu pracující s podtlakem (vakuem), která jednak tvaruje ošetřovanou tkáň pro maximální využití efektu kavitace, jednak prokrvuje ošetřovanou tkáň a tak zvyšuje účinek.

Schema ultrazvukové sondy pro kavitaci (SlimFox)

Kavitace má minimum kontraindikací, účinnost v jednom kroku je nižší než u chirurgické techniky, je ovšem možné provést bez problémů ošetření opakovaně.

Kavitace má často dobré efekty v případě boje proti celulitidě.

Lipodestrukce

Kavitace přístroji poslední generace se také někdy označuje jako lipodestrukce.

Kryolipolýza

Kryolipolýza je další metoda rozrušení tukových buněk, tentokrát zmražením. Tukové buňky jsou totiž vůči chladu citlivější. K odumření tukové tkáně dojde ale až za několik měsíců a také ošetřovaná plocha v jednom zákroku je malá (
cca 10×15 cm). Navíc je tato metoda zpravidla několikrát dražší než kavitace.

Jedná se ale o patentovanou technologii, kterou vlastní firma Zentiq, jejíž účinnost byla potvrzena Americký úřadem pro léky (FDA).


Žádný komentář k příspěvku
„Bezbolestná liposukce“

Komentáře můžete sledovat RSS2 kanálem.

Źádný komentář pro tento příspěvek.

Přidej odpověď

XHTML: Můžete použít tyto formátovací značky: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>